Захарова специјална гостинка на трубачите од Гуча

Захарова специјална гостинка на трубачите од Гуча
Марија Захарова, портпаролка на руското МНР, е специјална гостинка на годинешниот фестивал на трубата во Гуча, Република Србија.

Во придружба на српскиот министер за надворешни, Ивица Дачиќ, таа беше дочекана со музика и аплаузи.

Дури ни Захарова не им одолеа на српските труби. Таа на својот ФБ профил редовно информира за својата посета на Србија.

Споделување со вашите пријатели: