Тинејџер со нож повредил малолетник во Скопје

Тинејџер со нож повредил малолетник во Скопје

Во средата, се степале две деца, при што едното му нанело рани со нож на другото момче.

Околу 17 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Гоце Стојчевски“ во Скопје, 14-годишник од Скопје физички нападнал 13-годишно момче, исто така, од Скопје, при што со остар предмет му нанел убодна рана. Повредениот малолетник бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, каде му била укажана лекарка помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Споделување со вашите пријатели: