Експлозија во Стокхолм, пет лица се повредени

Експлозија во Стокхолм, пет лица се повредени
Најмалку пет лица се повредени во голема експлозија што се случи ноќеска во Стокхолм, соопшти шведската полиција, а најмалку двајца од повредните се пренесени во болница.

Според локални извори, експлозијата се случила во индустриска зона, а предизвикана е штета на неколку згради.

Портпаролот на полицијата Фредрик Андерсон изјави дека тоа подрачје е затворено и оти е почната истрага.

Андерсон додаде дека во овој момент полицијата не може да ја наведе причината за инцидентот и оти ќе биде спроведена истрага.

Споделување со вашите пријатели: