Посен рецепт: Брза торта од бисквити и шлаг

Посен рецепт: Брза торта од бисквити и шлаг
Состојки:

6 кесички посен шлаг

300 г посни бисквити

Приготвување: Изматете 5 кесички шлаг и додадете ги мелените бисквити. Промешајте и обликувајте ја смесата во тава. Изматете ја преостанатата кесичка шлаг и прелијте врз смесата со бисквити. Декорирајте по желба и оставете да се олади.

Споделување со вашите пријатели: